Galerija


Muziejuje pristatomas įvairių laikotarpių (daugiausia XVIII – XX a.) kulinarinis paveldas ir skirtingos kultūros (Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Prancūzijos, Vokietijos, Kinijos, t.t.).

Mūsų muziejus kviečia pamatyti daugiau nei 25’000 eksponatų apie gastronomiją ir stalo reikmenis. Muziejuje eksponuojama funkcionalūs ir meniški pietų bei kiti stalo reikmenys. Kolekcija pasižymi plačia stalo reikmenų įvairove: senoviniu stalo sidabru, stalo įrankiais, porceliano, vario, keramikos, stiklo, metalo, plastiko, popieriaus, medžio, pluošto dirbiniais nuo senovės laikų iki dabar.  Pagrindinėje parodos dalyje pristatomi XIX – 20 a. eksponatai. Mūsų muziejuje taip pat eksponuojami įvairiausi baldai, tapybos darbai bei išskirtinės su kulinariniu paveldu susijusios detalės.

Šios galerijos dėmesio centre – tam tikri įrankiai ir reikmenys, prieš du ar tris šimtmečius naudoti maisto gaminimui ir jo pernešimui nuo ugnies ar viryklės ant stalo ir nuo lėkštės iki burnos. Parodoje eksponuojami objektai, kuriuos muziejui dovanojo „Ida Basar“ muziejus bei Vaclovas Kontrauskas.

Didžiausia eksponatų dalis yra ir dekoratyvūs, ir funkcionalūs.

Pristatydamas kolekcijas, parodas ir edukacines programas, mūsų muziejus – tai langas į mūsų materialinę kultūrą, normas bei požiūrį į maistą, valgymo kultūrą ir stalo reikmenis. Iš tiesų stalo serviravimas – tai tema, kuri sujungia skirtingus mūsų istorijos laikotarpius bei skirtingas šalis ir kuri vaidina svarbų vaidmenį kiekvieno mūsų kasdieniame gyvenime.
Mūsų muziejuje surinkta kolekcija iliustruoja gėrimams ir maistui naudotų stalo reikmenų, taip pat stalo puošimui naudotų gaminių raidą nuo XVIII a. iki šių dienų.

Paroda yra kelių salių privati kulinarijos eksponatų kolekcija. Ji yra pritaikyta skirtingiems lankytojų poreikiams ir skirtingo amžiaus žmonėms. Vis dėlto neturime neįgaliesiems pritaikyto lifto.
Pagrindinė informacija muziejuje pateikta lietuvių ir anglų kalbomis.
Paroda siekiama pateikti eksponatų istorinius faktus bei paaiškinti jų egzistavimą.

All Rights Reserved