Pirmas aukštas


Valgiaraščių ir tapybos darbų salė

Šioje salėje rasite keletą skirtingų laikotarpių ir virtuvių valgiaraščių. Be to, čia eksponuojama daug tapybos darbų, kuriuose vaizduojamos kulinarijos ir stalo reikmenų tradicijos bei moliniai ir porcelianiniai indai.

Valgiaraščiai atsirado XVIII a. viduryje. Per visą savo gyvavimo istoriją jų pavidalas keitėsi ne kartą: pradžioje valgiaraščiai būdavo pateikiami išspausdinti arba surašyti ranka ant plono popieriaus ar net šilko. Laikui bėgant, valgiaraščiai pasidarė didesni ir ilgesni.
Dabar valgiaraščiai yra skirtingų formų ir paskirčių. Jie labai išpopuliarėjo, nes žmonės vis dažniau pradėjo lankytis ir vakarieniauti restoranuose.
Mūsų valgiaraščių kolekcijoje surinktos skirtingos įvairių šalių valgiaraščių rūšys nuo XIX a. iki dabar.

Lietuvos prezidentūros valgomasis

Šioje salėja rasite karaliams būdingus daiktus, primenančius apie karališkųjų šeimų oficialius vizitus Lietuvos Respublikoje:

Anglijos Karalienės Elžbietos II 2006 m., Japonijos Imperatoriaus Akihito ar Švedijos Karalienės Silvijos apsilankymus. Be to, muziejuje eksponuojami įvairūs objektai, kurie buvo naudojami vakarienių metu Lietuvos Respublikos Prezidentūroje nuo 2005 m. iki 2008 m.

Skulptūrų ir laikrodžių salė

Šioje salėje rasite keletą skulptūrų, įspūdingą laikrodį bei kitų eksponatų. Taip pat galėsite pasižvalgyti po valgiaraščių (nuo XVIII a.) ekspoziciją.

Lipdami laiptais pamatysite Vido Kranausko sukurtų Šv. Andriaus ir Šv. Roko skulptūrų.

 

 

All Rights Reserved